Logo Krempna Gmina

News

VI Ultramaraton Magurski

28.08.2020

W weekend 14-15 sierpnia oczy biegowego świata były zwrócone na Krempną, gdzie po raz szósty odbywał się Ultramaraton Magurski. Pomimo sanitarnych obostrzeń, które niestety towarzyszą obecnie każdemu biegowemu wydarzeniu, organizatorom udało się znów zorganizować piękną imprezę, która corocznie przyciąga w Beskid Niski setki amatorów biegania.

Tym razem zawody odbywały się przez dwa dni. W piątkowy wieczór wystartowało prawie 240 uczestników półmaratonu MaguRun, zaś sobota stała pod znakiem biegów Ultra. O piątej rano ponad 250 biegaczy ruszyło na ścieżki Magurskiego Parku Narodowego, by zmierzyć się nie tylko z dystansem, ale i upalną pogodą.

Na dystansie półmaratonu wygrał Bartosz Ceberak z Rzeszowa, a wśród pań z czasem (2h 6 minut) na mecie najszybciej pojawiła się Beata Mazan z Krosna.

Absolutnym ‘objawieniem’ okazał się przybyły ze Słowacji, Patrik Milata, który Magurski Ultra Run (68km) pokonał w 5:32:24. Aby w takim czasie pokonać ten trudny i górzysty dystans biegł ze średnią prędkością ponad 12 km/h, czyli mniej więcej z taką prędkością, z którą wiele osób jeździ na rowerze. Na kobiecym podium najwyższe miejsce zajęła Zuza Wałach-Biśta z Katowic, przybiegając w czasie 7h 53 minut. Bieg na tym dystansie ukończył również mieszkaniec Krempnej, Łukasz Pajęcki - serdecznie gratulujemy.

Na trasie Ultra 100+ km tradycyjnie wygrał Rafał Kot, który co roku odwiedza Krempną i w wywiadach często zachwala piękno Beskidu Niskiego. Na dobiegnięcie do mety potrzebował 10h 13 minut. Wśród pań, z czasem 12,5 godziny, zwyciężyła Kamila Grzelak.

Gratulujemy zwycięzcom, a także wszystkim, którzy ukończyli weekendowe biegi, bowiem upał dawał się mocno we znaki i ponad trzydziestu zawodników musiało zrezygnować, schodząc z trasy. Cieszymy się, że pomimo sanitarnych ograniczeń, organizatorom udało się przeprowadzić piękną imprezę, dzięki której setki osób mogły zakochać się w naszym Beskidzie Niskim.

Całe to wydarzenie nie byłoby możliwe bez wsparcia Urzędu Gminy Krempna, Magurskiego Parku Narodowego, Stowarzyszenia Rozwoju na Rzecz Gminy Krempna oraz, działającego jako Partner Biegu, Województwa Podkarpackiego, które nieustannie zaprasza do odkrywania atrakcji Podkarpackiego (www.podkarpackie.eu).